Powiat płoński. Narkotyki w warsztacie samochodowym

Policjanci z Komendy Powiatowej w Płońsku zatrzymali 28- i 30-latka podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. W warsztacie samochodowym należącym do jednego z zatrzymanych znaleźli ponad 5 kg narkotyków, w tym amfetaminę, klefedron (4-CMC) i marihuanę. Obaj mężczyźni, decyzja sądu, trafili już na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

– Płońscy kryminalni na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej po raz kolejny dowiedli swojej skuteczności. Ustalili osoby mogące posiadać znaczne ilości narkotyków. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że środku odurzające i substancje psychotropowe mogą być przechowywane przez 28- i 30-latka, w jednym z warsztatów samochodowych mieszczących się na terenie powiatu płońskiego – relacjonuje oficer prasowy płońskiej Policji kom. Kinga Drężek – Zmysłowska. – W czasie przeszukania namierzonego miejsca, w pomieszczeniu socjalnym, funkcjonariusze znaleźli poukładane na łóżku, popakowane w hermetyczne torby, różne substancje – susz, proszek, kryształy, kilkaset pustych torebek z zapięciem strunowym i cztery elektroniczne wagi. Kolejne pakunki z narkotykami znajdowały się na stojącej obok szafce i w torbie sportowej. Na środku sprawdzanego przez policjantów pomieszczenia znajdował się stół, na którym leżały torebki z białym proszkiem i usypane były „kreski”. W kolejnym pomieszczeniu kryminalni znaleźli metalowy sejf. Po jego siłowym otwarciu, z wnętrza wyjęli dwie duże, hermetycznie zamknięte paczki z białym proszkiem.

– Przebywający w tym czasie w warsztacie dwaj mężczyźni byli zaskoczeni akcją stróżów prawa. Obaj zostali zatrzymani. Dzięki działaniom płońskich kryminalnych na rynek nie trafią znaczne ilości klefedronu (4-CMC), amfetaminy i marihuany. Łączna waga zabezpieczonych przez nich narkotyków to ponad 5,2 kg – kontynuuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska. – 28- i 30-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

red
fot. KPP Płońsk