Powiat przasnyski i miasto Płońsk docenione

Powiat przasnyski i miasto Płońsk w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2019 – podaje portalsamorządowy.pl

Powiat przasnyski zajął drugie miejsce w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców. Zwyciężył i honorowy tytuł ” Dobry Polski Samorząd 2019″ zdobył powiat augustowski.

W kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie trzecie miejsce zajął Płońsk, 2. Biłgoraj, a 3, Bolesławiec.

– Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie – czytamy na portalu. – Eksperci ZPP oceniają samorządy według kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania JST; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

https://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/oto-najlepsze-powiaty-i-gminy-w-polsce,148674.html