Pożar na Kruczej. Żywioł zabrał im wszystko

Sześć zastępów straży przez ponad półtorej godziny gasiło pożar domu przy ul. Kruczej w Ciechanowie. Ogień wybuchł w ostatnią niedzielę ok. 21. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale rodzina mieszkająca w tym domu straciła wszystko co miała.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz podaniu dwóch prądów wody na źródło pożaru. Dalsze działania polegały na dogaszaniu spalonych elementów wyposażenia, wyrzucaniu ich na zewnątrz i dogaszaniu wodą.  W trakcie działań na miejscu obecna była Policja wraz z grupą dochodzeniowo – śledczą prowadzącą czynności wyjaśniające. Po zakończeniu działań gaśniczych pogorzelisko zostało sprawdzone kamerą termowizyjną i nie stwierdzając zagrożenia działania zostały zakończone – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

– Uciekli „jak stali”, w pożarze stracili dosłownie wszystko. Zaczynają od zera, więc każda pomoc, każda cegiełka jest w tej chwili potrzebna. Pomóżmy tej rodzinie obudować swoje życie! – apeluje na FB Olga Kierzkowska. – Na chwilę obecną potrzebne są ubrania damskie rozmiar 42/XL, bielizna, piżama, kurtka, obuwie rozmiar 38, pościel, ręczniki, chemia, kosmetyki, talerze, sztućce, garnki, patelnie. Jedzenie z długim terminem ważności. Meble i artykuły gospodarstwa domowego w późniejszym terminie.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/a2c6hb?utm_medium=social…

WSZELKIE DARY PRZYJMUJMOWANE SĄ NA UL. GWARDII LUDOWEJ 13 W CIECHANOWIE  PUNKT KURIERSKI PAKERSI Budynek B. Telefony: 516 379 402 – w sprawie dostarczenia darów, 516 518 821 pod tym numerem można uzyskać więcej informacji na temat tego co potrzebne rodzinie.

Red

Fot. KP PSP Ciechanów