Przeciwko przemocy

Mieszkańcy Ciechanowa i okolic spotkają się w niedzielę (20 stycznia) wieczorem na pl. Jana Pawła II, by wyrazić sprzeciw wobec przemocy. To kolejne wydarzenie w mieście po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Z inicjatywą wyszli Waldemar Nowakowski i Małgorzata Skoczylas-Nowakowska – lciechanowscy liderzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Otrzymaliśmy od Was ostatnio ogromną ilość wiadomości ze słowami wsparcia, za które bardzo dziękujemy. W wielu z nich dajecie nam do zrozumienia, że to my powinniśmy podjąć się organizacji marszu, happeningu czy choćby spotkania mieszkańców Ciechanowa i okolic, na którym będziemy mogli wspólnie zamanifestować nasz sprzeciw wobec przemocy. Po wielu przemyśleniach zdecydowaliśmy się podjąć tego zadania (…) – napisał dziś na FB Waldemar Nowakowski. – Zapraszamy wszystkich 20 stycznia o godzinie 20. na plac Jana Pawła II. Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na zło, przemoc, nienawiść w każdej postaci, w jakiej występują. 
Bardzo mocno wierzymy, że będzie nas dużo. Dlatego prosimy – trzymajmy emocje na uwięzi! (…) Przyjdźcie, bądźmy razem przeciwko złu, przemocy i nienawiści.

Fot. Marek Szyperski. Na zdjęciu: ciechanowianie (i nie tylko) na niedawnym spotkaniu poświęconym pamięci prezydenta Gdańska.