Przekonana, że inwestuje na rynku kryptowalut,  przelała oszustom pieniądze

Oszuści, chcący uzyskać dostęp do naszych danych oraz konta bankowego, chętnie wykorzystują zainteresowanie rynkiem kryptowaluty. Zachęcają bezproblemowym pomnażaniem środków finansowych, bez ruszania się z domu. Służą radą i pomocą w pierwszych krokach na rynku inwestorskim a następnie okradają oszukane osoby.  Przekonała się o tym ostatnio  47-letnia mieszkanka powiatu mławskiego.

– Kobieta straciła pieniądze przelane na podane przez oszusta  konto, udostępniła też dane swojej karty płatniczej. Wszystko zaczęło się dwa miesiące temu, oszust skontaktował się z nią za pomocą popularnego komunikatora. Zaoferował pomoc w pomnożeniu środków finansowych, dzięki bezpiecznym inwestycjom na rynku kryptowalut. Za jego namową, 47-latka przelała kilkaset złotych, zainstalowała też na swoich urządzeniach oprogramowanie do obsługi zdalnego pulpitu. Przy próbie wypłaty pieniędzy, okazało się, że jest to niemożliwe a kontakt z doradcą klienta urwał się.  Oszukana kobieta powiadomiła Policję – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Co zrobić, by uniknąć takich kłopotów ? – Przede wszystkim kieruj  się zdrowym rozsądkiem. Obietnica superatrakcyjnej inwestycji, to najczęściej metoda działania oszustów; pamiętaj, tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje. NIGDY NIKOMU nie udostępniaj swojego konta bankowego i danych logowania oraz danych karty płatniczej; jeśli „konsultant” proponuje Ci zainstalowanie oprogramowania do obsługi zdalnego pulpitu, możesz być pewien, że to oszustwo – radzi asp. sztab. Anna Pawłowska.

red