Przyjdź na stadion, może zechcesz zostać policjantem

Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie zaprasza na „Dzień Otwarty”, który odbędzie się w czwartek (14 września), w godzinach 11. -13. na Stadionie Miejskim przy ul. 3. Maja 7.

Chętni będą mogli poznać pracę ciechanowskich policjantów oraz obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu mundurowych. Dodatkowo zainteresowani służbą w Policji uzyskają informacje o procesie rekrutacji oraz warunkach przyjęć. Jedną z atrakcji przygotowanych przez policjantów będzie możliwość sprawdzenia swoich sił na sprawnościowym torze przeszkód.

– Ciekawi Cię jak wygląda dzień z życia policjanta? Chcesz wiedzieć co jest ważne podczas pracy technika kryminalistyki? Zastanawia Cię czym na co dzień zajmują się policjanci „patrolówki” i ruchu drogowego? A może chcesz wiedzieć jakie wymogi należy spełnić, aby wstąpić do policji? Przyjdź na „Dzień Otwarty”, a odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci podjąć decyzję dotyczącą służby w policji – zachęca asp. Magda Zarembska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.

Chętni będą mogli poznać pracę ciechanowskich policjantów oraz obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu mundurowych. Wśród przygotowanych atrakcji jest min. symulator zderzeń i dachowania, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na sprawnościowym torze przeszkód. Test sprawności fizycznej jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do służby w Policji.

– Osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi uzyskają niezbędne informacje o zasadach doboru i  poszczególnych etapach rekrutacji, a także niezbędnej dokumentacji. Będzie to także doskonała okazja, aby porozmawiać z mundurowymi o charakterze ich pracy oraz zapoznać się z wymaganiami stawianymi kandydatom do służby – informuje asp. Magda Zarembska.

red