Przyznał się do zabicia ojca

Dożywotnie więzienie grozi 43-letniemu Norbertowi S. z Przasnysza, który przyznał się do zabicia 83-letniego ojca.

Przypomnijmy: 10 marca w jednym z mieszkań w Przasnyszu ujawniono zwłoki starszego mężczyzny z widocznymi ranami kłutymi w obrębie klatki piersiowej oraz szyi. – Na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego. Zabezpieczono narzędzie zbrodni. Syn denata został zatrzymany i doprowadzony do KPP Przasnysz. Pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych. Prawdopodobnie osobą zawiadamiającą policję był sam podejrzewany. Zabezpieczono odzież wierzchnią oraz wykonano oględziny miejsca zdarzenia – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Edyta Elżbieta Łukasiewicz.

Sekcja zwłok ujawniła na ciele denata 11 ran kłutych w obrębie klatki piersiowej i szyi, w tym dwie rany penetrujące do płuc. – Bezpośrednią przyczyną zgonu był krwotok do lewej jamy opłucnej. Zdaniem biegłego charakter obrażeń wykluczył możliwość przeżycia pokrzywdzonego nawet przy bezzwłocznym udzieleniu mu specjalistycznej pomocy medycznej – informuje pani rzecznik.

Zostały przeprowadzone czynności z udziałem Norberta S. – Przedstawiliśmy mu zarzuty zabójstwa jego ojca. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Do Sądu Rejonowego w Przasnyszu skierowaliśmy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnienie zbrodni zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności – informuje rzeczniczka ostrołęckiej Prokuratury Okręgowej.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne