Radni Mazowsza wspierają druhów z OSP

Ponad 360 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego otrzymają Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu ciechanowskiego. Radni Sejmiku zdecydowali o wsparciu zakupów nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, specjalistycznego sprzętu czy środki ochrony osobistej dla strażaków – samorząd województwa wesprze 75 jednostek OSP z regionu ciechanowskiego i powiatu przasnyskiego. Na ten cel przekaże aż 1,8 mln zł.

W powiecie ciechanowskim wsparcie otrzyma 12 jednostek OSP. W gminie Ciechanów – OSP Modła – 80 tys. zł na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. OSP w Ciechanowie – 20 tys. zł – na zakup środków ochrony osobistej strażaka. OSP w Gołyminie – Ośrodku – również 20 tys. zł na ten sam cel.

W gminie Grudusk dofinansowanie otrzymają druhowie z trzech jednostek: OSP Mierzanowo i OSP Żarnowo – po 6,7 tys. zł na zakup sprzętu specjalistycznego oraz środków ochrony osobistej strażaka oraz OSP Łysakowo – 5 tys. zł na zakup środków ochrony osobistej strażaka.

OSP z Ojrzenia przyznano 100 tys. zł na zakup: „nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe”. W gminie Opinogóra Górna radni zdecydowali o dofinansowaniu dwóch jednostek – w stolicy gminy – 6,2 tys. zł na zakup sprzętu specjalistycznego oraz środków ochrony osobistej strażaka i w Kołaczkowie – 4 tys. 975 zł na zakup sprzętu specjalistycznego.

100 tys. zł dostanie OSP Pawłowo (gmina Regimin) na kupno „nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe”. 15 tys. zł trafi do OSP w Sońsku na zakup sprzętu specjalistycznego oraz środków ochrony osobistej strażaka.

Red