“Rechoczą” w Glinojecku

W Glinojecku trwa VIII Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Rechot”. Sztandarowa impreza Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury skupia przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i licea z kilku powiatów.

– Pomysł zorganizowania przeglądu zrodził się kilka lat temu. Najpierw był przegląd gminny. Widząc, że “nasze” dzieci zdobywają laury w innych ośrodkach kultury postanowiliśmy spróbować swoich sił i stworzyć imprezę wokalno-taneczną zapraszając ościenne gminy. Wyszliśmy na region i udało się – powiedział dyrektor MGOK Wojciech Bruździński.

W czwartek – 17 marca prezentowali się przedszkolacy i uczniowie podstawówek. Na piątek – 18 marca zaplanowano występy gimnazjalistów i uczniów szkół ponadpodstawowych.

W sumie przez dwa dni na scenie odbędzie się ponad 100 prezentacji (soliści i zespoły) w kilku kategoriach wiekowych. Najlepsi otrzymają statuetki, pozostali dyplomy. Artystów ocenia dwuosobowe jury w składzie: Edyta Bojkowska-Kolak i Stanisław Antośkiewicz z ciechanowskiego Centrum Kultury i Sztuki.

kkoz