Rolnicze protesty. Blokady na całym północnym Mazowszu

Środa (20 marca) to dzień rolniczych protestów w całej Polsce – protestujący domagają się przede wszystkim rezygnacji z unijnego tzw. Zielonego Ładu w rolnictwie i zablokowania importu żywności z Ukrainy.

Na północnym Mazowszu blokady, które w większości mają trwać do godz. 18. znajdują się w wielu miejscach. Zebraliśmy informacje z Komend Powiatowych Policji.

Powiat płoński

Zablokowane są: DK7 w miejscowości Przyborowice gm. Załuski, DK50 (rondo) w miejscowości Sochocin, DK 62 (rondo) w miejscowości Czerwińsk nad Wisłą, DK 62 w miejscowości Przybojewo gm. Czerwińsk nad Wisłą, DK 62 w miejscowości Garwolewo gm. Czerwińsk nad Wisłą, skrzyżowanie dróg powiatowych w miejscowości Januszewo gm. Naruszewo (3069W relacji Strzembowo-Kamienica i 3055 relacji Krysk-Pieścidła).

Powiat ciechanowski:

Blokady w Ciechanowie na: Rondzie Solidarności (Aleja Unii Europejskiej – ul. Sońska – ul. Kasprzaka – ul. Płońska), Rondzie Kaprala Józefa Grzesia (ul. Mławska – ul. Gąsecka – ul. Sienkiewicza), Rondzie Żołnierzy Wyklętych (ul. Pułtuska – ul. Armii Krajowej – ul. Fetlińskiej), w Grudusku na rondzie w rejonie ul. Konopnickiej i ul. Kolejowej, w Gołyminie na skrzyżowaniu DK-60 z DW-618, na DK-60 Ciechanów-Ościsłowo, na DW-617 w Przedwojewie, na DW-616 w Przążewie.

Powiat makowski:

Utrudnienia na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Karniewo oraz na trasie Maków Mazowiecki – Karniewo.

Powiat mławski:

Protest rozpoczął się o godz. 7. na stacji paliw przy ul. Polnej 39 w Mławie. Następnie jego uczestnicy wraz ze swymi pojazdami ulicą Warszawską w Mławie dojechali do węzła drogowego Mława Południe na trasie 544, gdzie nastąpiła blokada węzła.

Powiat przasnyski:

Blokady na: Rondzie Armii Krajowej (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego – ul. Św. Stanisława Kostki – ul. Słoneczna), Rondzie Dudzińskiego Kazimierza (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego – ul. Leszno), Rondzie Rzemieślników Przasnyskich (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego – ul. Makowska), w Krzynowłodze Małej na skrzyżowaniu dróg DW616 (Grudusk-Chorzele) z drogą Przasnysz- Janowo, w Chorzelach na Rondzie Brygady Syberyjskiej (ul. Grunwaldzka – ul. Padlewskiego).

Powiat pułtuski:

Utrudnienia występują na drodze krajowej nr 61, zablokowane m.in. rondo im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Pułtusku na drodze krajowej nr 61.

Policjanci kierują na objazdy i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń policjantów.

red

Fot. KPP w Ciechanowie