Ścigani i zatrzymani. Trafili już za kratki

– Ciechanowscy policjanci zatrzymali w ostatnich dniach trzech poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Za 38- i 31-latkiem wydany był list gończy. Trzeci mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia. Wszyscy trzej mężczyźni trafili już do zakładu karnego – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendant powiatowego policji w Ciechanowie.

    W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jako pierwszy „wpadł” 38-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali mężczyznę w miniony czwartek (12 października) w miejscu zamieszkania. 38-latek poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie do odbycia kary 20 dni pozbawienia wolności za przestępstwa skarbowe.

    – Dzięki profesjonalnym i sprawnym działaniom policjantów z Wydziału Kryminalnego odpowiedzialności nie uniknie również 31-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który zatrzymany został w miniony poniedziałek (16 października) na terenie Warszawy. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Płońsku do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy więzienia za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej – informuje pani rzecznik. – Wczoraj (17 października) policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Zgodnie z treścią nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie mundurowi doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. 30-latek poszukiwany był za przestępstwo uchylania się od obowiązku alimentacyjnego.

    Wszyscy trzej mężczyźni trafili już do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzoną karę.

    Red

    Fot. KPP w Ciechanowie