Ścigani, ukrywani i schwytani

Ciechanowscy policjanci poszukują osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj (środa, 20 września) zatrzymali 31-letnią kobietę i 42-letniego mężczyznę, wobec których sąd wydał nakazy doprowadzania do zakładu karnego. Zatrzymani trafili już do więzienia, gdzie odbędą zasądzoną karę.

Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie w każdym miesiącu wpływają nakazy doprowadzenia lub listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności funkcjonariusze przystępują do działań, które mają na celu ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie.

– Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej komendy, w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych, zatrzymali 42-letniego ciechanowianina, który poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Sierpcu. Mężczyzna ma do odbycia karę 4 miesięcy więzienia za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. – Tego samego dnia mundurowi z Posterunku Policji w Ojrzeniu zatrzymali w miejscu zamieszkania 31-letnią mieszkankę powiatu ciechanowskiego, która od kilku miesięcy ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Kobieta poszukiwana była na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Płońsku za oszustwa podatkowe, do odbycia zastępczej kary prawie 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymani trafili już do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzoną karę.

red