Siekierą w głowę. 27-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

Dożywotnie więzienie grozi 27-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa.

– Mężczyzna zaatakował siekierą 60-latka, z którym pił alkohol. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany usłyszał zarzut, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (7 stycznia) tuż po północy. Policjantów wezwano na interwencję do jednego z mieszkań w Ciechanowie. – Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba została zaatakowana siekierą. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni spożywali razem alkohol. Doszło między nimi do kłótni, podczas której 27-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego zadał 60-latkowi kilka uderzeń siekierą w głowę. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Ciechanowie – informuje pani rzecznik. – Mundurowi na miejscu zatrzymali napastnika. 27-latek był pijany, badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej komendy od razu podjęli skrupulatne czynności w celu zgromadzenia materiału dowodowego. Na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli także siekierę, którą sprawca zadał ciosy pokrzywdzonemu. Na tej podstawie Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie wszczęła śledztwo. 

Prokurator postawił 27-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, do sądu skierowano wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W ostatni wtorek (9 stycznia) Sąd Rejonowy w Ciechanowie przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego areszt na trzy miesiące. 27-latkowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia. 

red