Śmiertelny wypadek w Kałęczynie, gm. Sońsk

Do tragedii doszło dzisiaj (wtorek, 17 listopada) nad ranem. – O godz. 5.29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kałęczyn – informuje oficer prasowy KP PSP mł. kpt. Damian Kołpaczyński.

Na miejscu okazało się, że w przydrożnym rowie znajduje się rozbity obel wectra. Autem jechał tylko kierowca, którego reanimowali dwaj świadkowie wypadku.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Droga została całkowicie zablokowana. Następnie ratownicy przejęli prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej od osób postronnych, oraz odłączyli zasilanie w uszkodzonym pojeździe. W trakcie prowadzonych działań przybył patrol policji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego osoba poszkodowana została przekazana. Po kilku minutach ratownicy ZRM poinformowali kierującego działaniami ratowniczymi, że stwierdzili zgon u poszkodowanego – relacjonuje mł. kpt. Damian Kołpaczyński. – Dalsze działania polegały na: wprowadzeniu ruchu wahadłowego na drodze. Na miejsce przybył drugi patrol policji z prokuratorem. Na tym działania zakończono. 

Trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku.

Red

Fot. KP PSP Ciechanów