SPEED – postrach kierowców łamiących przepisy

Ponad 600 ujawnionych wykroczeń, 420 przekroczeń prędkości w tym trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. 530 nałożonych mandatów, 36 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 2 pijanych kierowców i jeden na zakazie. To efekty pracy policjantów z mazowieckiej grupy SPEED z ostatniego tygodnia. Aż strach pomyśleć ilu osobom „udało się” uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

-W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa SPEED. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED mają zwracać uwagę na karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości – czytamy w podsumowaniu na stronie internetowej mazowieckiej Policji.

-Przez ostatni tydzień (13-19 stycznia) policjanci ujawnili ponad 600 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 420 to przekroczenia prędkości w tym trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych, 2 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo zakazu sądowego – sumuje KWP w Radomiu.