Srebro Mistrzostw Europy dla ciechanowianki

Mieszkająca od niedawna w Ciechanowie i tu trenująca Joanna Jóźwik zdobyła dzisiaj (niedziela, 7 marca) srebrny medal Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu na dystansie 800 m.

Joanna Jóźwik uzyskała czas 2:04.00. Zwyciężyła Brytyjka Keely Hodgkinson – 2:03.88, a trzecie miejsce zajęła kolejna nasza zawodniczka – Angelika Cichocka – 2:04.15.

Joanna Jóźwik to piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i brązowa medalistka mistrzostw Europy z Zurychu. Jesienią ubiegłego roku przeprowadziła się do Ciechanowa. – Kontynuuje tu swoje przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, korzystając m.in. z nowej infrastruktury sportowej wybudowanej w mieście – informowała wówczas rzeczniczka ciechanowskiego Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

– Co prawda nie oglądałem bezpośredniej transmisji, niemniej jednak bardzo się cieszę ze srebra bądź co bądź „naszej” zawodniczki. Bardzo serdecznie gratuluję oraz życzę dalszych sukcesów Pani Joannie – skomentował nam na gorąco przewodniczący Rady Miasta Ciechanów Krzysztof Leszczyński.

Fot. UM Ciechanów

W Ciechanowie Joanna Jóźwik jest jedną z twarzy kampanii promującej picie wody z kranu oraz nakłaniającej do ograniczania zużycia plastiku. W mieście pojawiły się plakaty z wizerunkiem jej oraz również mieszkającego nad Łydynią mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów Szymona Kołeckiego. Oboje zachęcają do picia „Ciechanowskiej Kranówki”. Jestem bardzo zadowolony, że nasza rodaczka osiągnęła taki sukces – powiedział nam prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Marcin Burchacki.

– Joanna Jóźwik srebrną medalistką Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów. Gratulujemy! Po takim sukcesie mieszkającej w Ciechanowie i trenującej na naszych obiektach lekkoatletki „Ciechanowska Kranówka” smakuje jeszcze lepiej. Już zaczynamy trzymać kciuki za jej sukces podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio – skomentowano natomiast na oficjalnym profilu FB Urzędu Miasta Ciechanów.

Red