STRACILI PRAWO JAZDY: NIETRZEŹWI I DROGOWY PIRAT

W ostatnich dwóch dnia (7 i 8 sierpnia ) policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami, dwóch nietrzeźwych rowerzystów oraz mężczyznę, który w terenie zabudowanym pędził ponad 100 km/h.   7 sierpnia ok. godz. 15:50 w Grudusku na ul. Żeromskiego patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pojazd m-ki Fiat Seicent którego 33-letni kierujący mieszkaniec gminy Grudusk znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna kilka lat wcześniej stracił już prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W środę 8 sierpnia ok. godz. 18:40 w Opinogórze Górnej policjanci zatrzymali do kontroli pojazd m-ki Skoda Felicja, którego 57 letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 
Ok. godz. 20:00 w miejscowości Rydzewo policjanci zatrzymali do kontroli pojazd m-ki VW, którego 63 letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wykonane badanie wykazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 
Ponadto ok. godz. 15:50 w miejscowości Gogole policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę volkswagena, który pędził w obszarze zabudowanym 103 km/h, kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli  mandat karny.  Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

asp.szt. Bożena Kuklak/KPP Ciechanów