Sukces absolwenta ciechanowskiej PWSZ

Adam Nitczyński – absolwent Mechaniki i Budowy Maszyn Wydziału Inżynierii i Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odebrał nagrodę Prezesa Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepszą pracę inżynierską.

26 września w siedzibie ARP odbyła się gala rozdania nagród prezesa Zarządu ARP dla laureatów ogólnopolskiego konkursu dla autorów najlepszych prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich związanych z tematyką zarządzania przedsiębiorstwem, restrukturyzacji i innowacji. – W rozdaniu nagród wzięli udział m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych profesor Witold Stankowski. Honorowy patronat nad konkursem objęła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – poinformowała PWSZ Ciechanów.

Do konkursu zakwalifikowano prace z całej Polski, na podstawie których nadano tytuły: magistra, inżyniera i licencjata w latach 2018-2019 w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych.

Adam Nitczyński, absolwent Zakładu Mechaniki i Budowy Maszyn zajął I miejsce w kategorii prac inżynierskich za pracę pt. “Projekt, montaż i badania układu poprawy jakości energii elektrycznej obiektu użyteczności publicznej z wykorzystaniem filtru aktywnego typu ACCuSine+”. Promotorem pracy był dr inż. Tomasz Dzik.

-Na gali rozdania nagród Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie reprezentowali: laureat, pan Adam Nitczyński, promotor pracy dr inż. Tomasz Dzik oraz Prorektor dr inż. Grzegorz Koc – czytamy w relacji na profilu FB PWSZ Ciechanów.

Fot. FB PWSZ Ciechanów