Sukces młodych artystów z Opinogóry Górnej

Zespół wokalny “Quintet” i Weronika Maluchnik – reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej z sukcesami w Ogólnopolskim Festiwalu “Firaleja Gwiazd”.

W festiwalu brało udział 677 uczestników podzielonych na kategorie. Do przesłuchań finałowych (najlepszych 50 wykonawców) przeszli: Weronika Maluchnik (kat. II 12-14 lat), Weronika Goździewska (kat. III 15-17 lat), Kinga Miklaszewska (kat IV 18+), Zespół QUINTET (kat. zespoły wokalne starsze).

Weronika Maluchnik

Wśród laureatów festiwalu (finałowy koncert odbył w sali koncertowej „Scena Kocjana” na warszawskim Bemowie, znaleźli się: Weronika Maluchnik, która zdobyła II nagrodę pomimo, że – jak podkreślają w opinogórskim GOK-u – podczas przesłuchań finałowych była bardzo przeziębiona oraz zespół “Quintet” w składzie Daria Piotrowska, Weronika Goździewska, Kinga Miklaszewska, Weronika Maluchnik , Kamil Humięcki, którym akompaniował na pianinie Hubert Podlasiak, który z sześciu zespołów zakwalifikowanych do finału zdobył II nagrodę w kat . zespoły starsze.

i

– Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży – podkreślają w GOK w Opinogórze.

red

Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze