Suknia Elizy Krasińskiej prawie jak prawdziwa

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza do korzystania z naszej oferty edukacyjnej. Placówka, dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego, mogła ją w ostatnim czasie poszerzyć.

– W ramach realizacji zadania “Utworzenie pracowni edukacyjnej w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze” powstały rekonstrukcje ubiorów historycznych – w tym suknia wzorowana na ubraniu Elizy Krasińskiej z jej słynnego portretu z dziećmi namalowanego przez Franza Xavera Winterhaltera oraz zakupiono zestawy do kaligrafii, które posłużą podczas warsztatów muzealnych – informują opinogórscy muzealnicy.

Muzeum Romantyzmu zachęca do skorzystania z programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, w ramach którego zorganizowane grupy szkolne z województwa mazowieckiego, mogą skorzystać z oferty za preferencyjną cenę biletu, tj. za 1 zł brutto za jednego uczestnika. W trakcie jednej wizyty w instytucji kultury, uczestnik może skorzystać z kilku usług kulturalnych tj. np. zwiedzić ekspozycje, wziąć udział w lekcji muzealnej czy warsztatach muzealnych.

Szczegóły na https://muzeumromantyzmu.pl/program-kulturalna-szkola-na…/

red

Fot. Michał Krzyżanowski