53 kilometry na godzinę za szybko po ul. Sienkiewicza

– Na trzy miesiące stracił prawo jazdy lekkomyślny 18-latek, który jechał ulicą Sienkiewicza w Ciechanowie z prędkością 83 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego został ukarany mandatem karnym 1500 zł, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 13 punktów karnych. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę! – informuje asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie.

    Do zatrzymania kierowcy opla doszło w minioną sobotę (21 października) na ul. Sienkiewicza w Ciechanowie. – Powodem kontroli było lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie 18-letniego ciechanowianina, który jechał z prędkością 83 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Tym samym mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. 18-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego funkcjonariusze ukarali go mandatem 1500 zł, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 13 punktów karnych – informuje asp. Magda Zarembska.

    Policjanci przypominają, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące. Jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten zostaje wydłużony na kolejne 3 miesiące. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

    – Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze! Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego – apeluje asp. Magda Zarembska.

    red