Świąteczny bilans ciechanowskiej drogówki

Dwa wypadki drogowe, trzy osoby ranne i 26 niegroźnych kolizji drogowych – to bilans przedświątecznego i świątecznego okresu na drogach powiatu ciechanowskiego.

Ciechanowscy policjanci od 21 do 26 grudnia prowadzili działania prewencyjno-kontrolne na drogach powiatu ciechanowskiego. – 23 grudnia ok. 20.50 w Ciechanowie na rondzie Księdza Jerzego Popiełuszki  doszło do wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby. 
Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 20-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierując osobowym daewoo wjechał na rondo z ulicy Armii Krajowej i uderzył w volkswagena golfa, którym kierował 26-letni mieszkaniec Ciechanowa. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdami doznali obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni – relacjonuje rzecznik KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym. – 24 grudnia ok. 16. na drodze relacji Kałęczyn-Gąsocin doszło do wypadku, w którym ranna została pasażerka samochodu. Według ustaleń funkcjonariuszy 24-letni kierujący skodą wraz z pasażerką jechali w kierunku Gąsocina. Na wysokości miejscowości Cichawy doszło do zderzenia pojazdu z łosiem. W wyniku zdarzenia lekko ranna została 56-letnia pasażerka skody. 


Przez sześć dni prowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców pojazdami oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę.  – Nietrzeźwi kierowcy pojazdami jednocześnie byli uczestnikami zdarzeń drogowych. 21 grudnia ok. 18. w Ciechanowie na ul. Spółdzielczej, najprawdopodobniej nietrzeźwy 39-letni kierowca hondy uderzył w forda i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie – informuje kom. Bym. – 26 grudnia 40 minut po północy, 22-letni kierowca fiata, mając w organizmie ponad promil alkoholu wjechał na wiadukt na ul. Płockiej w Ciechanowie pod prąd i uderzył w prawidłowo poruszający się samochód vw passat jadący z przeciwnego kierunku. 

Policjanci zatrzymali też jednego pirata drogowego, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.