Świętował Dzień Dziadka, wjechał do rowu. Pomógł mu policjant po służbie

– Funkcjonariusz z ciechanowskiej policji po służbie, widząc samochód w rowie natychmiast udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy i zawiadomił służby. Jak się okazało 60-letni kierowca świętował dzień dziadka i miał w organizmie blisko 1,5 promila – relacjonuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Chruszczewie, gm. Ciechanów. Na ul. Mławskiej do rowu wjechał kierowca skody fabia. – Zdarzenie zauważył policjant z ciechanowskiej komendy, który był po służbie. Funkcjonariusz widząc dym unoszący się z pojazdu natychmiast wyciągnął kierowcę z samochodu i powiadomił służby. Policjant udzielając pierwszej pomocy wyczuł od mężczyzny alkohol. Jak się okazało 60-latek był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie blisko 1,5 promila. Mężczyzna świętował Dzień Dziadka – relacjonuje kom. Jolanta Bym.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

red