Sześć ton żywności dla mieszkańców gminy Glinojeck

Żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach działań „Odporna Wiosna”, codziennie transportują i dostarczają dziesiątki ton żywności osobom potrzebującym z rejonu odpowiedzialności brygady. Pomoc trafiła także do mieszkańców gminy Glinojeck.

Żołnierze 51. batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa, wchodzącego w skład 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaangażowani są w działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, żuromińskiego i przasnyskiego. Angażują się między innymi w pomoc służbom medycznym,  w tym celu wspierają personel szpitali w Płońsku i Ciechanowie, a także współpracują z samorządami i instytucjami pomocowymi transportując i dystrybuując żywność.

– Do działań związanych z ograniczeniem transmisji wirusa COVID-19, zaangażowanych jest codziennie ok 60 żołnierzy 51. batalionu. Liczba ta zmienia się w zależności od ilości i rodzaju zadań jakie mamy do wykonania – informuje dowódca 51. blp, ppłk Karol Szczepaniak.

15 kwietnia na wniosek Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Glinojecku, żołnierze 51. blp dostarczyli z Banku Żywności w Ciechanowie, ok. 6 ton produktów spożywczych. Wspólnie z pracownikami M-GOPS przygotowali paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy, korzystających z pomocy żywnościowej w ramach programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Codziennie do zadań pod kryptonimem „Odporna Wiosna” zaangażowanych jest ok 300 żołnierzy z czterech batalionów 5. Brygady.

Aneta SZCZEPANIAK, Rzecznik prasowy, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Fot. 5. MBOT