Terytorialsi dostarczyli żywność na Święta

Przedświąteczny czas był szczególnie pracowity dla mazowieckich terytorialsów, którzy w Wielki Piątek dostarczali świąteczne paczki żywnościowe w wielu miejscowościach północnego Mazowsza.

Transport i dystrybucja żywności do osób potrzebujących i przebywających w domowej kwarantannie to jedno z zadań, jakie wykonują żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach operacji „Odporna Wiosna”, mającej na celu opóźnienie i ograniczenie transmisji koronawirusa.

Na wnioski instytucji pomocowych i Caritas, żołnierze transportują żywność z Banków Żywności w całym rejonie odpowiedzialności brygady, często uczestniczą także w przygotowywaniu paczek, które później dostarczają bezpośrednio do osób potrzebujących. Zadanie to realizowane jest przez żołnierzy wszystkich naszych batalionów.

Wielki Piątek okazał się wyjątkowo pracowity dla żołnierzy 54. batalionu lekkiej piechoty, których zadaniem było dostarczyć 100 świątecznych paczek żywnościowych przygotowanych przez restauratorów warszawskiej dzielnicy Praga Północ. Żywność trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin zamieszkujących tą dzielnicę.

Żołnierze z ciechanowskiego batalionu tuż przed Świętami, także dostarczyli blisko 100 paczek żywnościowych mieszkańcom powiatu, zaś terytorialsi z Komorowa na wniosek Urzędu Miasta Ostrołęka, dostarczali żywność potrzebującym ostrołęczanom, a 53. batalion współpracując z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Siedlcach zaopatrzył w żywność potrzebujące rodziny z powiatu siedleckiego. 

Aneta SZCZEPANIAK, Rzecznik prasowy, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Fot. 5. MBOT