Terytorialsi wychodzą do miasta. Na pierwszą po pandemii przysięgę wojskową poza koszarami

Przysięga odbędzie się 28 maja (sobota) na pl. Jana Pawła II (d. Rynek) w Ciechanowie. – Tym razem słowa roty przysięgi wojskowej wypowie 36 terytorialsów. Będzie im towarzyszyło 40 żołnierzy kończących szkolenie wyrównawcze – zapowiada Aneta Szczepaniak, rzecznik 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Przysięga wojskowa żołnierzy – ochotników z północnego Mazowsza odbędzie się 28 maja, o godz. 11. Zanim żołnierze wypowiedzą słowa roty przysięgi, od godz. 10.30 przewidziany jest występ artystyczny w wykonaniu żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej, natomiast w trakcie uroczystości, podczas przegrupowania pododdziałów do defilady, żołnierze zaprezentują pokaz walki w bliskim kontakcie – informuje Aneta Szczepaniak.

Rzeczniczka Brygady ostrzega, że w czasie trwania uroczystości w okolicach pl. Jana Pawła II mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, spowodowane chwilowym wstrzymaniem ruchu z powodu przemarszu wojska. Od piątku (27 maja) od godz. 21. do soboty (28 maja) do godz. 12. wyłączony z użytkowania zostanie parking znajdujący się na Pl. Jana Pawła. – Za utrudnienia przepraszamy – mówi Aneta Szczepaniak.

red

Fot. DWOT