Tomasz Grembowicz złoży ślubowanie radnego na czerwcowej sesji Rady Powiatu?

Nie doszło do zaprzysiężenia nowego radnego Rady Powiatu Ciechanowskiego Tomasza Grembowicza. Na wczorajszej (poniedziałek, 31 maja) sesji Rady był on nieobecny – z, jak to określił przewodniczący Rady Sławomir Morawski – „powodów zdrowotnych”.

Tomasz Grembowicz wchodzi do Rady Powiatu w miejsce nagle zmarłego (12 maja) Stanisława Kęsika – wicestarosty ciechanowskiego. Startując w 2018 r. w wyborach samorządowych z listy Ciechanowskiego Bezpartyjnego Ugrupowania Wyborczego uzyskał drugi po Stanisławie Kęsiku wynik – 412 głosów.

Tomasz Grembowicz to znany w Ciechanowie i nie tylko lekarz – okulista. Wcześniej działał w Platformie Obywatelskiej  i był m.in. przewodniczącym Rady Miasta Ciechanów. Dał się poznać z dużej niezależności. Warto przypomnieć, że gdy władze powiatu (rządziła wtedy koalicji PO-PSL) wystąpiły do Rady Miasta o wyrażenie zgody na odwołanie Stanisława Kęsika (wówczas także radnego miejskiego, z klubu CBUW) ze stanowiska dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki – Tomasz Grembowicz, razem z innym radnym PO Andrzejem Rolbieckim opowiedzieli się przeciw i dyr. Kęsik nie został odwołany.

Kolejna sesja Rady Powiatu odbędzie się w tym miesiącu. W jej programie ma znaleźć się złożenie ślubowania radnego przez Tomasza Grembowicza.

red