Trener mistrzów olimpijskich doceniony przez Starostę i Marszałka

Co się odwlecze, to nie uciecze – można by przywołać popularne powiedzenie: Witold Suski – ciechanowianin, pierwszy trener i odkrywca talentów przyszłych mistrzów olimpijskich Tomasza Majewskiego i Piotra Małachowskiego odebrał wyróżnienia przyznane przez Starostę Ciechanowskiego i Marszałka Mazowsza.

Statuetkę od starosty Joanny Potockiej-Rak i dyplom od marszałka Adama Struzika Witold Suski miał odebrać 2 lutego podczas uroczystych obchodów 20-lecia samorządu powiatu ciechanowskiego. Niestety, trenerskie obowiązki nie pozwoliły mu tego dnia przybyć do Opinogóry, gdzie w tamtejszym Muzeum Romantyzmu świętowano to 20-lecie.

W tym tygodniu, w przerwie między kolejnymi zgrupowaniami odwiedził Ciechanów i w Starostwie Powiatowym odebrał statuetkę, dyplom wyrazy uznania od starosty Joanny Potockiej-Rak i wicestarosty Stanisława Kęsika.

-Czy moglibyśmy przeżywać chwile wzruszenia na Mistrzostwach i Igrzyskach Olimpijskich, gdy medale odbierali Tomasz Majewski i Piotr Małachowski, gdyby nie związany z Ciechanowem ich trener pan Witold Suski… To była ogromna przyjemność porozmawiać z panem Witoldem o blaskach i cieniach sportu oraz podziękować w imieniu Samorządu Powiatowego i Marszałka Województwa Mazowieckiego pana Adama Struzika za wkład wniesiony w rozwój dyscyplin pchnięcia kulą i rzutu dyskiem na arenie krajowej i międzynarodowej – skomentowała starosta Joanna Potocka-Rak.

Fot. Starostwo Powiatowe w Ciechanowie