Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii w Wiksinie

Ciechanowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę w Wiksinie, w gminie Grudusk. 64-latek podczas odśnieżania został przygnieciony przez ładowarkę. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

– Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę (20.01) kilka minut po godz. 9 w miejscowości Wiksin (gm. Grudusk). Jak ustalili policjanci, 64-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wykonywał na terenie swojej posesji prace związane z odśnieżaniem. Wykorzystał do tego celu ładowarkę rolniczą. Chcąc odśnieżyć chodnik przyległy do posesji, wyjechał na drogę publiczną. W miejscu wykonywanych prac przebiegała ścieżka rowerowa. Podczas odśnieżania maszyna zsunęła się do rowu i przygniotła 64-latka. Niestety, mimo podjętych czynności ratunkowych mężczyzna zmarł na miejscu – informuje oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

Ciechanowscy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie w tej sprawie. Wyjaśniane są wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.

– Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wykonywania tego typu prac. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii! – apeluje asp. Magda Zarembska.

red

Fot. KPP w Ciechanowie