Trzej pasażerowie nie żyją, kierowca ma obrażenia kręgosłupa

Tragiczny wypadek w Koźniewie Łysakach, gm. Sońsk. W wypadku samochodowym zginęło trzech pasażerów opla, kierowca ciężko ranny został przewieziony do szpitala w Ciechanowie.

Do tragedii doszło ok. północy z niedzieli (20 stycznia) na poniedziałek (21 stycznia). -Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do stanowiska kierowania w poniedziałek 21 stycznia, 7 minut po północy – relacjonuje komendant powiatowy PSP st. kpt. Jarosław Nowosielski. – W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej (w tym 3 z JRG Ciechanów oraz OSP Gąsocin i OSP Sońsk).

– Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że samochodem opel corsa kierował 19-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Podróżował wraz z trzema młodymi osobami. Na prostym odcinku drogi kierujący najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu gdzie pojazd dachował. W wyniku wypadku zginęli pasażerowie, mężczyźni w wieku 18, 23 lata oraz trzeci młody mężczyzna, którego dane są aktualnie ustalane. 19-letni kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Ciechanowie – poinformowała nas rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym. – Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora, od 19-latka została pobrana krew do badań.

Wyniki będą znane za dwa tygodnie. 19-latek ma obrażenia kręgosłupa, ale jego stan jest stabilny. Jeszcze dzisiaj miał zostać przewieziony do szpitala w Warszawie.

– Obudził mnie straszny huk – opowiadała nam mieszkanka jednego z pobliskich domów. – Pobiegłam na miejsce, widok był straszny. Nie chcę do tego wracać…

Fot. KP PSP Ciechanów

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratury. Na miejscu tragedii znicze, które od rana przynosili okoliczni mieszkańcy. Wśród świateł – trzy znicze z sercami – tak jak te trzy młode serca, które kilka minut po północy przestały bić.

Fot. FB OSP Gąsocin