Trzynastolatek wjechał w ogrodzenie. Rodzice: pilnujcie dzieci!

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku w Nowej Wsi, w powiecie mławskim, w którym ranny został 13-latek. Wczoraj (wtorek, 14 lipca) przed 19. chłopiec uderzył motocyklem crossowym w ogrodzenie posesji.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 12-letni mieszkaniec Mławy, bez wiedzy rodziców, wybrał się motocyklem do kolegi, przebywającego w Nowej Wsi. Tam udostępnił koledze motocykl. 13-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. – Motocykl marki Dirty Bike nie był dopuszczony do ruchu, nie był także zarejestrowany i ubezpieczony. Obaj chłopcy nie mieli też oczywiście uprawnień do kierowania. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia oraz braku nadzoru rodziców nad chłopcami.  Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Szydłowie – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policja apeluje o ostrożność – wakacje to szczególny czas, w którym konieczne jest wzmożenie nadzoru rodzicielskiego nad dziećmi. Takie pojazdy jak quad, motocykl crossowy czy nawet motorower – to nie zabawki. Powinny być odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi. Chwila nieuwagi rodzica, braku nadzoru może się zakończył tragedią… w zdarzeniu w Nowej Wsi niewiele do tragedii brakowało.

-Podczas wakacji policja prowadzi wzmożone działania kontrolne wobec osób małoletnich. Dzieci, przebywające bez nadzoru w miejscach niebezpiecznych, nad wodą, bez dorosłego  opiekuna po godz. 22.00, będą przekazywane rodzicom a każda z tych sytuacji będzie wyjaśniana- wszystko po to by nie dopuścić do podobnych zdarzeń – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

Fot. KPP Mława