„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” – zakończyła się policyjna akcja

Środa (15 grudnia) jest ostatnim dniem kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” która miała zwrócić uwagę kierowców na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

Jesienią i zimą, gdy kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

– Funkcjonariusze z ciechanowskiej policji podczas spotkań z mieszkańcami a także za pomocą środków masowego przekazu informowali o trwającej kampanii w ramach, której kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł na stacji diagnostycznej w wyznaczonych czterech terminach, a przede wszystkim uczulali aby zadbać o sprawne oświetlenie. Z tej możliwości skorzystało 45 kierowców. Aż 18 pojazdów posiadało usterki oświetlenia, które w 13 przypadkach zostały wyeliminowane na miejscu – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

W trakcie kampanii policjanci ruchu drogowego, prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwracali szczególną uwagę na światła pojazdu. Na blisko 2 tysiące kontroli, w 16 pojazdach stwierdzono nieprawidłowości związane z oświetleniem.

Kom. Jolanta Bym: – Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni na drogach. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosowujmy jazdę do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić kogoś na utratę życia albo zdrowia.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne