” tyle spokoju, ile tylko potrzebujecie oraz tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne”

Tłumy najmłodszych mieszkańców gminy Regimin wzięły udział w pikniku z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji nie brakowało.

M.in. ciechanowscy policjanci przeprowadzili zajęcia profilaktyczne oraz pokazali umiejętności psa służbowego, który w ostatnim czasie ukończył szkolenie a został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu z gminy Regimin. – Dzieci mogły odwiedzić profilaktyczne stoisko przygotowane przez Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Funkcjonariusze przygotowali edukacyjne krzyżówki, gry, zabawy oraz sprzęt policyjny. Poznawali przepisy z zakresu ruchu drogowego biorąc udział w grze przestrzennej, a zakładając alkogogle sprawdzili jak zmienia się spostrzeganie rzeczywistości pod wpływem alkoholu. Główną atrakcją był pokaz umiejętności psa służbowego przygotowany przez jego opiekuna oraz policjantów z Posterunku w Regiminie – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.


Były pokazy strażackie, liczne konkursy i smakołyki. – Jeszcze raz Kochane Dzieciaki z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam tyle spokoju, ile tylko potrzebujecie oraz tyle szaleństwa, aby życie nie wydawało się nudne. Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach i każdego dnia spotykają Was nowe przygody w gronie najbliższych przyjaciół i kochającej rodziny. Życzymy wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, żeby nigdy nie zatraciły dziecka w sobie – skomentowała na FB wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska.

Do zorganizowania udanej imprezy przyczynili się: Urząd Gminy Regimin, Ochotnicze Straże Pożarne w: Lekowie, Zeńboku, Jarlutach Dużych, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Regiminie, Koło Gospodyń Wiejskich w Regiminie, Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie.

Red

Fot. FB Mariola Kołakowska