Uczeń z Ciechanowa wśród laureatów konkursu recytatorskiego „Radość miłości”

W Ratowie, w zabytkowym zespole klasztornym odbył się I Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Radość Miłości” zorganizowany w Roku Rodziny Amoris Laetitia. – Był on adresowany do dzieci, młodzieży oraz parafialnych zespołów rodzinnych, które przyjechały do Ratowa z różnych miejsc diecezji płockiej, a także z diecezji toruńskiej – czytamy na stronie internetowej Diecezji Płockiej. W konkursie wzięło udział ponad 40 uczestników.

W trzeciej kategorii wiekowej (klasy VII – VIII) jury przyznało pierwsze miejsce Antoninie Trawińskiej ze Szkoły Podstawowej w Gałczewie za wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Miłość szczęśliwa”, dwa drugie miejsca: Adrianowi Smosarskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie za wiersz Mariusza Parlickiego pt. „W niebie” i Julii Bartkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie za wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. „Wierna”.

– W Kościele katolickim trwa proces synodalny, którego istotą ma być słuchanie Boga i drugiego człowieka. Pierwszy Diecezjalny Konkurs Recytatorski to okazja do słuchania poezji, czyli takiego wyrażania świata, wiary i miłości, które wychodzi poza wypowiedziane słowa. Poezja religijna jest ludzką próbą ubrania w słowa tego, co człowiek słyszy w sercu. – podkreślił podczas konkursu ks. dr Wojciech Kućko, dyrektor Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Organizatorami konkursu byli: Wydział ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej, Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy z ks. rektorem kan. Bogdanem Pawłowskim, Bractwo św. Antoniego w Ratowie z prezes Ewą Kozłowską-Głębowicz, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej z prezesem dr. Witoldem Wybultem.

Więcej na: https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/w-ratowie-odbyl-sie-konkurs-radosc-milosci-w-roku-rodziny-amoris-laetitia

red

Fot. FB Parafia pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie