Ukradł ciężarówkę, bo… chciał sobie pojeździć po okolicy

– Pił alkohol, potem ukradł ciężarową scanię, wyposażoną w dźwig hydrauliczny i postanowił pojeździć po okolicy. Tak w skrócie można opisać działanie 23-letniego mieszkańca pow. mławskiego zakończone zatrzymaniem przez policyjny patrol z Wieczfni Kościelnej – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Wczoraj (poniedziałek, 27 listopada) 23-latek usłyszał zarzuty kradzieży samochodu i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia. Do zdarzenia doszło w niedzielę (26 listopada) w gminie Wieczfnia Kościelna, w powiecie mławskim.

– Patrol z miejscowego posterunku Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu ciężarowego wyposażonego w tzw. HDS. Samochód stał na terenie prywatnej firmy, był otwarty, a wewnątrz kierowca pozostawił kluczyki. Interweniujący policjanci, chwilę po zgłoszeniu wytypowali podejrzewanego o kradzież i rozpoczęli jego poszukiwania – relacjonuje pani rzecznik. – Mężczyzna został zatrzymany w ciągu godziny od zgłoszenia. Jechał skradzioną scanią na drodze Kuklin-Wieczfnia Kościelna.  To 23-letni mieszkaniec pow. mławskiego. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nigdy nie miał uprawnień do kierowania. W rozmowie z policjantami oświadczył, że wypił za dużo alkoholu, dlatego ukradł tira i postanowił pojeździć po okolicy. Poważnemu niebezpieczeństwu na drodze zapobiegła natychmiastowa interwencja policjantów z posterunku w Wieczfni Kościelnej.

Wczoraj 23-latek  usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska policja.

red