Ukradł młotek, uciekł z miejsca kolizji…

Bardzo pracowitą środę mieli policjanci w powiecie ciechanowskim. Kradzież w sklepie, pijany sprawca kolizji, zatrzymanie sprawcy kradzieży w gminie Glinojeck i szkolenia dla pracowników stacji paliwowych, m.in. jak nie dać się okraść.

Mieszkaniec Grajewa trafił na policyjny “dołek”

W ostatnią środę, ok. 8.30 na ul. Tatarskiej w tył stojącej na skrzyżowaniu skody uderzył peugeot. Jego kierowca uciekł. Zaalarmowani policjanci zatrzymali go na jednej z sąsiednich ulic.
– To mieszkaniec Grajewa w województwie podlaskim – informuje rzecznik ciechanowskiej policji Leszek Goździewski. – W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu kara poznawienia wolności do 2 lat.
Na szczęście obaj kierowcy nie odnieśli obrażeń.
Dwie godziny później w supermarkecie przy ul. Armii Krajowej ochroniarze zainteresowali się podejrzanym zachowaniem 53-letniego ciechanowianina.
– W pewnej chwili na stoisku z narzędziami mężczyzna skradł gumowy młotek, gumową linkę i trzy wiertła , które ukrył pod odzieżą – informuje Goździewski. – Policjanci ustalili personalia złodzieja, skradziony towar wrócił do sklepu, a amator mocnych emocji do domu. Niebawem zostanie wezwany na przesłuchanie, po którym sprawa trafi do sądu. Policjanci sprawdzą czy ten pan ma związek z innymi kradzieżami w tym sklepie.
W gminie Glinojeck policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież złomu. – Ofiary nie szukał daleko, okradł własnego ojca – relacjonuje rzecznik. – Policjanci zatrzymali 22-latka, odzyskali skradzione przedmioty. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 10 lat.


W ostatnich dniach maja funkcjonariusze z Posterunku Policji w Glinojecku otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego w Woli Młockiej. Na miejscu ustalili, że nieznany sprawca ukręcił kłódkę zabezpieczającą pomieszczenie gospodarcze na terenie prywatnej posesji, z wnętrza skradł 140 kilogramów złomu.
– Policjanci dobrze znają lokalne środowisko szybko wytypowali sprawcę i ustalili miejsce sprzedaży złomu.Wczoraj (środa) mężczyzna został przesłuchany, usłyszał zarzuty włamania, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Skradzione przedmioty policjanci odzyskali i zwócili właścicielowi. Nadal pracują nad sprawą, weryfikują posiadane informacje, sprawdzą czy mężczyzna dokonał jeszcze innych kradzieży – informuje rzecznik Goździewski.

W ostatnią środę policjanci zajęli się także prewencją na stacjach paliw. – Napady na stacje paliw, kradzieże towarów, włamania na parkingach, bójki i podobne zdarzenia to temat spotkań dzielnicowych z Ciechanowa z pracownikami stacji paliw na terenie powiatu ciechanowskiego – relacjonuje nadkomisarz Goździewski.


Policjanci w czasie rozmów z pracownikami przedstawili sposoby działania sprawców oraz zachęcali do usprawnienia działającego monitoringu poprzez właściwe zainstalowanie dodatkowych kamer. Omówili przypadki tankowania bez zapłaty oraz inne zdarzenia zaistniałe na terenie powiatu ciechanowskiego.
Ciechanowska policja przygotowuje ulotkę informacyjną dla właścicieli i pracowników stacji o występujących zagrożeniach i sposobach minimalizacji ryzyka zaistnienia przestępstwa.