Unijny konkurs dla młodych dziennikarzy

Komisja Europejska po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie Youth4Regions 2020. Inicjatywa skierowana jest do studentów dziennikarstwa, a także młodych dziennikarzy z całej Unii Europejskiej.

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród byłych uczestników programu wykazały, że ​​dzięki programowi 18 proc. młodych dziennikarzy otrzymało ofertę pracy, a 97 proc. uważało, że program pomógł im lepiej zrozumieć unijną i regionalną politykę.

Zaproszenie do udziału

Aplikować można do 13 lipca 2020 r. Formularz zgłoszeniowy i warunki uczestnictwa są dostępne na stronie internetowej programu: www.youth4regions.eu.

 Warto zgłosić się do unijnego programu jeśli: interesuje cię, jak polityka regionalna UE zmienia twój region, jesteś lub chcesz być dziennikarzem (studiujesz lub jesteś na początku swojej kariery zawodowej), mieszkasz w kraju UE i jesteś w wieku od 18 do 30 lat, znasz j. angielski.

Jakie nagrody?

Komisja Europejska wyłoni 33 zwycięzców. Nagrodą będzie: zaproszenie do Brukseli podczas Tygodnia UE dla regionów i miast, który ma się odbyć w październiku 2020 r., szkolenia z zakresu dziennikarstwa, opieka oraz współpraca z uznanymi dziennikarzami, wizyty w siedzibach mediów UE oraz unijnych instytucjach, wybrani kandydaci zostaną również uwzględnieni w konkursie Megalizzi – Niedzielski dla początkujących dziennikarzy.