Uratowali bezdomnego przed zamarznięciem

39-letni mężczyzna uratowany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariuszy zaalarmował mieszkaniec Kownat Borowych, w gm. Ojrzeń.

– 7 lutego po godzinie 20:00 w związku ze zgłoszeniem pobytu na jednej z posesji w Kownatach Borowych mężczyzny pod wpływem alkoholu – niezwłocznie zainterweniowali patrolowcy – informuje KPP Ciechanów. – Na miejscu ustalili, że jest to osoba bezdomna szukająca schronienia. W trosce o jej zdrowie i życie przewieźli mężczyznę do Mazowieckiego Centrum Pomocy Bliźniemu MARKOT w Turowie. Byli świadomi bowiem, że podczas niskich temperatur tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych chociażby na ławce, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

– Każdego roku monitorujemy sytuację osób bezdomnych, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – odnajdując takie osoby zawsze proponujemy przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i spędzić noc w normalnych warunkach. Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer alarmowy 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie! – apelują ciechanowscy policjanci.

Fot. KWP Radom