Walentynkowy Dzień Języków Obcych

Jak co roku, 14 lutego w Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Ciechanowie obchodzono Walentynkowy Dzień Języków Obcych. Zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli tego dnia dominowała czerwień – każdy miał na sobie coś w tym kolorze.

Uczniowie III klasy podczas tańca w rajstopkach

Od rana działała „poczta walentynkowa” , rekordziści otrzymali po kilkanaście walentynek! Na zakończenie dnia odbył się apel przygotowany przez uczniów gimnazjum oraz  nauczycieli języków obcych, podczas którego wszyscy mieli okazję przekonać się, jak ważna jest znajomość języków w dzisiejszym świecie.

Zaprezentowane przez młodzież scenki dawały do myślenia. Pokazały, że bez języka angielskiego czy niemieckiego trudno o dobrą pracę, niełatwo podróżować, poznawać ludzi z innych krajów, serfować po Internecie, a nawet grać w gry internetowe online.

W walentynkowy nastrój  wprowadzały zagraniczne piosenki o tematyce miłosnej, śpiewane przez uczennice gimnazjum. Talent dziewczyn potwierdzały gromkie brawa. Gwoździem programu okazał się występ przygotowany przez uczniów klasy III e pod okiem ich wychowawcy. Kilkuminutowy „taniec w rajstopkach” rozbawił całą społeczność szkolną.
W dobrych nastrojach, ale ze świadomością, że języki obce są niezbędne w naszych czasach, uczniowie rozeszli się do domów.

Na zdjęciach (od góry): uczniowie kl. III w jednej ze scenek; prowadzący apel Kaja Malinowska i Piotr Kowalski; uczniowie wprowadzają kolegów w walentynkowy nastrój

Edyta Wolińska