Wciąż niebezpiecznie na drogach

Tegoroczny grudzień zapisze się czarno w policyjnej kronice wypadków drogowych. Jest już szósta ofiara śmiertelna. To pieszy, którego w sobotę w Kicinie potrąciło audi. Tego dnia na drogach w powiecie ciechanowskim było bardzo niebezpiecznie.

Do wypadku doszło ok. 16.25 na drodze krajowej nr 50. Pieszy mężczyzna idący w kierunku Ojrzenia został potrącony przez jadące w tym samym kierunku audi. Zginął na miejscu. Trwa ustalanie przyczyn tragedii.

Przed drugą po południu w Ciechanowie na ul. Tatarskiej zderzyło się osobowe clio z ciężarową scanią. Do szpitala przewieziono kobietę kierującą autem osobowym.

Po 16. w Gołyminie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 60 i wojewódzkiej nr 618 zderzyły się audi i corsa. Tu na szczęście ofiar nie było.

Ok. 17.35 w Pęchcinie mercedes zderzył się z kombajnem bizon. Ekipa z karetki pogotowia udzieliła pomocy kierowcy i trzem pasażerom auta osobowego. Kierowca kombajnu nie ucierpiał. Kolizja spowodowała blokadę drogi krajowej nr 60.

– Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia – relacjonuje rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie bryg. Leszek Kowalski. – . Ratownicy odłączyli akumulatory w pojazdach. Płyny eksploatacyjne z pojazdów i pozostałości powypadkowe zebrano przy użyciu sorbentu. Następnie jezdnię zmyto. W trakcie działań na miejsce przybyły dwa  patrole policji. Uszkodzone pojazdy zabezpieczyli ich właściciele.

msz