Weekend z poważnymi wypadkami na drogach powiatu ciechanowskiego

Lipcowo-sierpniowy weekend w powiecie ciechanowskim z dwoma poważnymi wypadkami. Trzy osoby ranne – jedną z nich – motocyklistę do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poważny wypadek miał miejsce w ostatnim dniu lipca na drodze krajowej nr 60. Zderzyły się tam motocykl i auto osobowe.

– Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 8:40 w miejscowości Wielgołęka. Według wstępnych ustaleń policjantów pojazdy poruszały się od strony Makowa Mazowieckiego w kierunku Gołymina-Ośrodka. W momencie wykonywania manewru skrętu w lewo przez 66-letniego mieszkańca Ciechanowa kierującego osobowym chevroletem lacetti, 25-letni mieszkaniec pow. makowskiego kierując motocyklem Honda wyprzedzał osobówkę – relacjonuje oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym. – Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został zabrany przez LPR do szpitala, natomiast kierowcę samochodu zabrała karetka pogotowia.

W niedzielę (1 sierpnia) w Kownatach Borowych, gm. Ojrzeń doszło do wypadku z udziałem bmw e46. – Samochodem podróżowały dwie osoby – opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem straży pożarnej. Na skutek zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia i wymagała udzielenia pierwszej pomocy. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia karetki pogotowia. W uszkodzonym pojeździe odłączono akumulator, a następnie zepchnięto go na pobocze. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe. W działaniach trwających 50 min. udział brały 4 zastępy straży pożarnej – relacjonuje oficer prasowy KP PSP Ciechanów mł. kpt. Damian Kołpaczyński.

Funkcjonariusze drogówki apelują do kierowców o ostrożność. – Ciechanowscy policjanci każdego dnia przeprowadzają kilkadziesiąt kontroli pojazdów, zwracając uwagę m.in. na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, prawidłowość dokumentów. Kontrole te dotyczą również kierujących jednośladami. Tylko w miniony weekend policjanci skontrolowali 31 motocyklistów. Kierowcy jednośladów dopuścili się 18 wykroczeń w ruchu drogowym. Aż 10 z nich poruszało się po drogach powiatu ciechanowskiego bez uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Wobec kierujących zostały wyciągnięte konsekwencje prawne – informuje kom. Jolanta Bym. – Przypominamy!!! Zdarzenie drogowe z udziałem kierującego jednośladem, to najczęściej poważne w skutkach wypadki. Jeden błąd może doprowadzić do tragedii.

Red

Fot. KP PSP Ciechanów/Wypadek w Kownatach Borowych