Wiadukt na ciechanowskim Krubinku jeszcze w tym roku

Trwa budowa wiaduktu pieszo-rowerowego nad torami kolejowymi w Ciechanowie w ciągu ulic Skłodowskiej-Curie i Ceramicznej. Wiadukt będzie miał ok. 30 m długości, windy dla osób niepełnosprawnych i specjalne prowadnice dla rowerzystów.

Inwestycja prowadzą wspólnie miasto Ciechanów i PKP Polskie Linie Kolejowe. Ma ułatwić życie mieszkańcom osiedla Krubinek, których modernizacja linii kolejowej Warszawa-Gdynia odcięła od reszty miasta. Teraz, po likwidacji przejazdu kolejowego zamiast kilkuset metrów mają kilka kilometrów do sklepu, czy przystanku autobusowego. By skrócić drogę wiele osób ryzykuje nielegalne przejście przez tory. Były wypadki śmiertelne. – Wybudowane zostały już fundamenty nowego obiektu, a także filar, który będzie służył do wsparcia przęsła nowego obiektu. Przęsło planowane jest do nasuwania w drugim kwartale tego roku – informuje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK S.A.

Wiadukt na Krubinku ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku. Inwestycja za prawie 5,7 mln zł jest finansowana z budżetów: miasta Ciechanowa i PKP PLK oraz funduszy unijnych.

red

Fot. Marek Szyperski