Wianki nad Łydynią

Po raz siódmy, w ostatnią niedzielę, w wigilię św. Jana Chrzciciela odbyły się “Wianki” organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury i Stuki w Ciechanowie.

Gospodarzem tegorocznego powitania lata na placu przed PCKiSz był Ludowy Zespół Artystyczny “Ciechanów”, który bawiąc zebranych ludowymi przyśpiewkami, zaprosił do nauki poloneza, kujawiaka i poleczki.

W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wianek. Laureatkami zostały: I nagroda – Alicja Kuskowska i Oliwia Kuklińska; II nagroda Grażyna Kowalska; III nagroda – Dorota Potyrała. Wyróżnienia: Sylwia Kowalska, Marysia Potyrała, Dominika Kowalewska.

Nagrody ufundowali:
alon kosmetyczny Anna Milewska, ul. Małgorzacka w Ciechanowie,
Salon fryzjerski Beata Czyżykowska, ul. Gwardii Ludowej w Ciechanowie oraz Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Barwny korowód przeszedł potem nad Łydynię, gdzie proboszcz parafii farnej, ks. kanonik Zbigniew Adamkowski pobłogosławił wodę, a wianki popłynęły z nurtem rzeki.W kolejnej części Wianków wszyscy przeszli w barwnym korowodzie nad pobliską rzekę Łydynię, by rzucić w jej nurt wianki.

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki życzy wszystkim radosnego i bezpiecznego wypoczynku.


Fot. Kazik Kosmala