“Wielkanocne Smaki” w Opinogórze Górnej

Już po raz 18. odbył się Gminny Konkurs Kulinarny pt. ,,Wielkanocne Smaki” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej. Tak jak zawsze celem konkursu było kultywowanie tradycji kulinarnych, przekazywanie z pokolenia na pokolenie przepisów na tradycyjne ciasta i potrawy wielkanocne oraz wymiana doświadczeń kulinarnych między uczestniczkami konkursu.

W konkursie swe kulinarne talenty zaprezentowało 18 mieszkanek gminy Opinogóra Górna. Komisja Konkursowa w składzie: Piotr Czyżyk – wójt gminy Opinogóra Górna, Monika Salamon- Miłoboszewska – wicedyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej i Aleksandra Kołakowska – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Ciechanowie, oceniała walory smakowe, elementy dekoracyjne i estetykę wykonania oraz związek z tradycją Świąt Wielkanocnych. Przygotowane serniki, mazurki, babki i pasztety wielkanocne zachwycały smakiem, wyglądem jak również pomysłowością w sposobach ich dekoracji.

Najsmaczniejsze ciasto wielkanocne:

I miejsce w konkursie zajęła Wiesława Kowalska za ciasto ,,Wielkanocny przekładaniec”. II miejsce zajęła Maria Kołakowska za ciasto ,,Palemka wielkanocna”, a trzecie – Alina Zając za ciasto „Sernik świąteczny”.

Najsmaczniejsza potrawa wielkanocna:

I nagrodę w konkursie przyznano Renacie Humięckiej za ,,Wielkanocną kiełbasę” . II nagroda trafiła w ręce Barbary Milewskiej za przygotowanie ,,Wielkanocnego pasztetu z jajkiem”, a III nagrodę przyznano Lidii Chojnackiej za ,,Wegańskie paszteciki z ciecierzycą”.

Głównymi nagrodami w konkursie były vouchery na konkretną kwotę, na zakup małych artykułów gospodarstwa domowego Pozostałe uczestniczki otrzymały wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych oraz bonów podarunkowych na relaks w SPA w Figura Centrum Pięknego Ciała w Ciechanowie.

Ponadto, w trakcie konkursu odbywały się warsztaty rękodzieła z tworzenia palm wielkanocnych. – Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim Gospodyniom za pyszne wielkanocne smakołyki, które były ucztą dla podniebienia – komentują organizatorzy z GOK-u w Opinogórze Górnej.

Red

Fot. GOK Opinogóra Górna/Fb