Włamywacze grasują w okolicach Ciechanowa

Ciechanowscy policjanci szukają sprawcy/sprawców włamań do domów jednorodzinnych, do których doszło wczoraj (środa, 12 grudnia) w Kargoszynie, gm. Ciechanów i Kraszewie, gm. Ojrzeń.

– Apelujemy do mieszkańców o ostrożność oraz zwrócenie uwagi na obce osoby,których zachowanie wzbudza podejrzenie oraz pojazdy, które poruszają się w rejonie domów jednorodzinnych. O swoich spostrzeżeniach poinformujmy Policję – informuje rzecznik KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym.

Złodzieja zabrali pieniądze, biżuterię oraz elektronarzędzia. Pierwsze włamanie miało miejsce w środę przedpołudniem, drugie – po południu.Policjanci ustalili, że sprawcy dostali się do środka przez drzwi tarasowe i okno.

– Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść – apeluje kom. Jolanta Bym. – W każdej sytuacji, kiedy widzimy lub słyszymy coś niepokojącego, dzwońmy na policję. Widząc zagrożenie, nie narażajmy się sami, nie płoszmy przestępców, a natychmiast dzwońmy na Policję.Policjanci bowiem sprawdzą każdy sygnał, jak najszybsze zgłoszenie na Policję pozwoli wykonać odpowiednie czynności.

– W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. O swoich podejrzeniach możemy również poinformować dzielnicowego, kontakt do niego znajdziemy poprzez aplikację „Moja Komenda” lub na stronie internetowej policji – dodaje pani rzecznik.