Woda z ciechanowskiej ujęcia “Tysiąclecia” nadaje się do picia

Ponad 2,5 tys. odbiorców wody z ujęcia publicznego “Tysiąclecia” w Ciechanowie może już bez obaw z niej korzystać. Ciechanowski Sanepid podał dzisiaj (środa, 28 sierpnia), że “jakość wody odpowiada obowiązującym wymaganiom”, więc woda ta “nadaje się do picia i innych celów użytkowych”.

Powiatowy inspektor sanitarno-epidemiologiczny Wiesława Krawczyk zdecydowała tak po sierpniowych badaniach próbek wody z należącego do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie Stacji Uzdatniania Wody “Tysiąclecia”. Przypomnijmy, że 25 lipca Sanepid ogłosił, że w wodzie z tegoż ujęcia wykryto bakterie z grupy coli. Woda została wtedy warunkowo dopuszczona do spożycia tylko po przegotowaniu. – Wskazane jest również używanie wody przegotowanej do mycia zębów oraz warzyw i owoców spożywanych na surowo – komunikowała Wiesława Krawczyk.

Woda z SUW “Tysiąclecia” dostarczana jest do ponad 2,5 tys. odbiorców z ciechanowskiego osiedla Zachód oraz wsi w gminie Ciechanów: Pęchcina, Niechodzina i Pieńków Niechodzkich.

Fot. pixabay.com