Wpadł w ręce policji, bo się zdenerwował

Policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku zatrzymali 33- letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. – Mężczyzna na widok radiowozu zareagował nerwowo. Jego zachowanie zainteresowało mundurowych, którzy w trakcie czynności znaleźli u niego narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

W ostatni wtorek (13 czerwca) policjanci z Posterunku w Glinojecku podjęli interwencję na ulicy fabrycznej wobec mężczyzny, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. – Zaniepokojenie i nerwowe zachowanie podczas kontroli dawało stróżom prawa uzasadnione przypuszczenie, że ma 33-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma coś na sumieniu. Podejrzenia były zasadne, ponieważ mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające. Mundurowi zabezpieczyli substancję, a mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie. Badanie przeprowadzone testerem narkotykowym wykazało, że znaleziona substancja to amfetamina – relacjonuje pani rzecznik.

33-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.  Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara nawet do trzech lat więzienia.

red