Wpadli złodzieje damskich torebek

Na cmentarzach i w ogródkach działkowych kradli damskie torebki. 18- i 19-latek wpadli dzięki pracy operacyjnej policjantów wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Łączna wartość skradzionych rzeczy to ponad 11 tys. zł. Wiele z nich zostało odzyskanych.

– 18- i 19-latek za cel obrali sobie damskie torebki, które kobiety często pozostawiały bez nadzoru zajęte porządkowaniem mogił. Sprawcy działali według wcześniej ustalonego planu. Przychodzili na cmentarz i obserwowali osoby, które przychodzą na groby bliskich. Następnie wybierali samotne kobiety. Czekali na moment, kiedy osoba przystąpi do np. prac porządkowych – informuje ciechanowska Policja. – Do pierwszej kradzieży doszło 18 lipca na terenie cmentarza przy ul. Gostkowskiej, gdzie ich łupem padła torebka wraz z przedmiotami o łącznej wartości prawie 10 tys. zł. Na drugie „łowy” wybrali się 22 lipca w rejon ogrodów działkowych, gdzie ich łupem padła także damska torebka. Trzecią torebkę ukradł 18-latek. Miało to miejsce 3 sierpnia, a rejonem działania ponownie był ten sam cmentarz. Tym razem łupem padła również torebka, a wartość strat to ponad tysiąc złotych.

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali się dobrowolnie karom, w tym m.in. pracom społecznym i obowiązkowi naprawienia w całości wyrządzonych szkód. 

Fot. pixabay.com