Wybory samorządowe 2018: są listy kandydatów CBUW do Rady Powiatu Ciechanowskiego

Ciechanowskie Bezpartyjne Ugrupowanie Wyborcze opublikowało na swej stronie internetowej listy kandydatów do Rady Powiatu. Przedstawiamy niektóre z nazwisk.

Listę w okręgu ciechanowskim – nr 1 -otwiera Józef Andrzej Białobrzeski – pracownik Metaltechu. Na 5. miejscu znalazł się znany ciechanowski lekarz – okulista Tomasz Grembowicz, w przeszłości m.in. przewodniczący Rady Miasta Ciechanów z klubu PO. Miejsce 6. – to chyba najbardziej znany kandydat – radny powiatowy Stanisław Kęsik, poeta pracujący w DPS Kombatant w Ciechanowie, wcześniej m.in. dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki. Na 10. pozycji listy znalazła się Wiesława Machul, była dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie, a na 11. Jan Starczewski, dyrektor Technikum Mundurowego w Ciechanowie.

W tym okręgu CBUW wystawia 12 kandydatów.

W okręgu nr 2 obejmującym gminy Ciechanów i Sońsk CBUW powstawiło na 6 kandydatów. „Jedynką” jest  handlowiec Violetta Gregorczyk-Zaremba, a listę zamyka były wójt gminy Sońsk Stefan Żbikowski.

Okręg nr 3 – miasto i gmina Glinojeck oraz gmina Ojrzeń – to 5 kandydatów CBUW z sekretarz Urzędu Miasta Glinojeck Zenoną Babicz na czele. Listę zamyka były radny powiatowy Marek Marcinkowski, były dyrektor SP w Ościsłowie.

Gminy: Gołymin, Grudusk, Opinogóra i Regimin to okręg nr 4. Tutaj może dojść do wielkiego powrotu, bo na 3. Miejscu 6-osobowej listy znalazł się pierwszy ciechanowski starosta Zbigniew Henryk Bartoszko. „Jedynką” jest obecna sekretarz Urzędu Gminy w Gołyminie Anna Augustyniak, a 2. miejsce zajmuje nauczyciel z Gołymina, radny obecnej kadencji Wiesław Balcerzak. Co ciekawe na 4. miejscu znalazła się właścicielka gospodarstwa rolnego Anna Katarzyna Koral, która dwa lata temu bezskutecznie walczyła w przedterminowych wyborach wójta gminy Opinogóra i była popierana przez PiS.