Wypadkowy weekend w powiecie ciechanowskim

To nie był spokojny weekend na drogach powiatu ciechanowskiego. Policyjne kroniki odnotowały w sobotę i niedzielę trzy wypadki.

W sobotę (12 września) przed 7. rano w Skarżynku zderzyły się seat leon i ford focus. Ranne zostały dwie osoby.  Dzień później na ul. Płońskiej w Ciechanowie zderzyły się motocykl i samochód osobowy. – Poszkodowana została jedna osoba – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Damian Kołpaczyński.

Również w niedzielę (13 września) przed 21. na drodze z Ciechanowa do Sońska doszło do kolejnego wypadku. – Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż kierujący seatem, który poruszał się w kierunku Sońska, w miejscowości Mieszki Bardony zatrzymał pojazd na poboczu drogi z uwagi na zły stan pasażerki. Jadący za nim audi mieszkaniec pow. olsztyńskiego najprawdopodobniej chcąc ominąć zaparkowany pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu. Wówczas doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka audi, którym kierowała mieszkanka pow. ciechanowskiego. Na skutek zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie – poinformowała mł. asp. Aneta Podgórska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

A kierowcy wciąż nie stosują się do policyjnych apeli. W miniony piątek w ramach cyklicznych działań ciechanowscy policjanci skontrolowali 35 pojazdów.  Ujawniono 21 kierowców, którzy nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego i przekroczyli dopuszczalną prędkość na drodze.

– Ponadto w ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, który przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h – informuje mł. asp.  Aneta Podgórska.

red

Fot. OSP Sońsk, KP PSP Ciechanów